اوقات شرعیجدول لیگ برتر ایران

وضعیت آب و هوا


کاریکاتور


گزارشات

پر بحث ترین ها

نابخشودنی(10 - دی - 1395)
نابخشودنی
بسمه تعالی
مقدمه
تبریزجوان - میثم محمدی-با پیروزی انقلاب در ایران عزیز نخستین تمدن بزرگ جهانی که در  قرن اخیر با پا گرفتن تمدن جدید غرب ، خسته و رنجور ازاستبداد داخلی و استثمار جهان خواران بود غیرت و شجاعت مردم حق طلب با دریای مواج ایمان و اراده مردی بزرگ از سلاله ی پاک رسول اعظم (ص) پیوند خورده ، بزرگترین رویداد نیمه ی دوم قرن بیستم شکل گرفت. فتح قله های استقلال و پیشرفت توانست الگویی عملی از انقلابی بزرگ پیش روی مستضعفان آزادی خواه عالم قرار دهد. از سوی دیگر زور مداران غارتگر که سال های متمادی کشورمان به حیاط خلوتشان تبدیل شده بود با قطع منافع نامشروعشان برآشفتند  ودر برابر اراده ی الهی مردم انقلابی ایران قد برافراشتند. در گذشته انحراف مشروطیت و انهدام نهضت ملی شدن نفت ، اولی با نفوذ شیطان بزرگ سلف ، دومی با کودتای شیطان بزرگ خلف یعنی استعمار پیر ( انگلیس) ، تلاش ها و حماسه های مردم رنج کشیده این سرزمین ناکام مانده بود تا به انقلاب کبیر اسلامی رسیدیم. با تشکیل نخستین حکومت جمهوری اسلامی در دوران غیبت حضرت ولی عصر (عج) نمرودیان و فرعونیان زمان بساط دشمنی هایشان را آشکارا گشودند و این همان تقابل همیشگی حق و باطل بود.
تبدیل سفارتخانه به لانه ی جاسوسی ، تحریک گروه های ضد انقلاب ، اقدام به کودتای نافرجام نوژه ، تجاوز نظامی مستقیم به طبس ، تجاوز نظامی غیر مستقیم با تحریک و تسلیح و کمک اطلاعاتی به رژیم بعثی صدام معدوم ، هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری و قتل عام صدها زن و کودک بی گناه ، تحمیل تحریم های ظالمانه که هرگز خیال برچیدن آن ها را نداشتند بخشی از زخم هایی است که به جهت استقلال طلبی و عدالت خواهی بر پیکر ملت آزادی خواه ایران وارد کرده اند.
دل بستن به روابط و دوستی با آن ها نه توجیه عقلایی دارد و نه منطق شرع مقدس اسلام آن را میپذیرد.قرآن کریم تاکید دارد مسلمانان دشمن ظالمان و یاور مظلومان باشد( کونا للظالم خصما و للمظلوم  عونا) مسلمانان وظیفه دارند در حد استطاعت  و توانایشان  با ظالمان پیکار کنند تا آن ها به حکم خدا تسلیم شوند (قاتلوا التی تبغی حتی تغی الی امر الله)
روشنگری در فتنه های طراحی شده از سوی ظالمان بخش مهمی از مبارزه با آن هاست . اکنون ما برآنیم به مناسبت سالگرد یوم الله 9 دی به اختصار و با استناد به مواد قانونی و اسناد و مدارک افشا شده به فتنه ی سال 1388 بپردازیم که ردپای دشمن در آن آشکار بود، عمار های این سرزمین با بصیرت خود ندای (( این عمار؟))  مقام عظمای ولایت را پاسخ داده اند و در یوم الله 9 دی انحراف خودی ها را که توطئه ی دشمنان را یدک میکشید در هم شکستند.

پیام ها و هشدار های رهبر معظم  انقلاب قبل از انتخابات
رهبری معظم امام خامنه ای ( مدظله العالی) درفراز و نشیب انتخابات سال 88 با آگاهی از نقشه های سوء دشمنان در جهت استفاده از احساسات انقلابی مردم ابتدا اهمیت انتخابات را گوشزد کرده از ان با عناوینی چون مسئله ی سرنوشت ساز کشور، پایه ی نظام اسلامی و شاخص رشد ملی کشور یاد کردند و با آگاهی از فعالیت های دشمنان برای تعطیل  یا سرد کردن انتخابات فرمودند : (( در درجه ی اول ،  هدفشان تعطیل شدن انتخابات است که انتخابات نباشد. در یک دوره ای سعی کردند انتخابات مجلس شورای اسلامی را به انواع و اقسام حیله ها متوقف کنند. خدای متعال نخواست و اراده ی مردان مومن  نگذاشت؛ نتواستند . از این مایوسند که انتخابات را به کلی تعطیل کنند. در درجه ی بعد هدفشان این است که انتخابات سبک و سرد برگزار بشود . میخواهند ملت ایران حضور فعالی در انتخابات نداشته باشد. ملت عزیز ایران! من به شما عرض میکنم ، درست در نقطه ی مقابل خواست دشمنان ، همه ی ما باید در انتخابات حضور فعالی داشته باشیم )) ( از بیانات رهبری در جمع مردم کردستان22/2/88)
همچنین در دیدار جمعی از معلمان و پرستاران و کارگران با اشاره به سعی دشمن نسبت به بدنام و مخدوش کردن چهره ی انتخابات فرمودند : (( بارها و بارها در اظهارات صریحشان ، در اظهارات کنایه آمیزشان ، در انتخابات کشورمان خدشه کردند.... از دو سه ماه قبل از این ، رادیو های بیگانه شروع کردند به بدنام کردن و مخدوش کردن چهره ی انتخابات در کشورمان ، برای بدبین کردن مردم .))( از بیانات رهبری در مورخه 9/2/88)

تقلب و دروغ رمز عملیات فتنه
در گرماگرم تبلیغات انتخاباتی کاندیداها آنچه جالبه توجه و مایه ی تعجب بود هم سویی و هم صدا شدن بعضی از کاندیداها ( که بعدها در شمار سران فتنه از آن ها یاد شده است ) با شبکه های رسانه ای بیگانه و ضد انقلاب بود. ادعاهایی بی اساس و پیش داورانه و اختلاف برانگیز در قالب کلماتی مانند ( تقلب ) یا ( دروغ ) از جمله تهمت های آن ها برای از میدان به در کردن حریف بود که با کثرت استعمال به صورت کلید واژه هایی برای فتنه انگیزی درآمد.
مقام معظم رهبری در این میان ضمن دعوت مردم به حضور حداکثری در انتخابات ، با حفظ بی طرفی به انتخاب اصلح تاکید فرمودند و هواداران کاندیداها را از مجادله و درگیری بر حذر میداشتند و مطالبه ی ایشان از کاندیداها این بود که برای اثبات خویش به نفی دیگری متوسل نشوند . مطالبه ای که متاسفانه کاندیداها چندان توجهی به آن نکردند.

شرکت پرشور مردم در انتخابات
روز موعود فرا رسید مردم پرشورتر از دورهای قبل پای صندوق های اخذ رای حاضر شدند. حضور پرشور و حماسی مردم در تعیین سرنوشت کشورشان برگ زرین دیگری از افتخارات تاریخ کشورمان بود . شیرینی این حماسه ی ملی با ایستادگی گروهی در برابر رای ملت به تلخی گرایید و با دخالت پیدا و پنهان دشمنان نظام اسلامی شکل جریان دامنه داری در برابر نتیجه ی انتخابات ظاهر شد که با برنامه ریزی و موج سواری دشمنان نظام اسلامی به زودی به فتنه ای بزرگ تبدیل شد . خواصی که قافیه را باخته و با دشمن همسو گشته بودند اعتنایی به راهنمایی های مقام معظم رهبری نکرده موضوع را بر عوام مشتبه ساختند.

شیپور آغاز کودتای مخملی
اعلام پیروزی یکی از کاندیداها پیش از اتمام شمارش آراء و تکرار واژگانی از قبیل (تقلب) و حمایت رسانه ای همه جانبه از سوی دشمنان حکایت از شروع اقدام به یک کودتای مخملی بود. برخی از خواص که نتیجه انتخابات با امیال و منافع شخصیشان همسویی نداشت در صحت آن تشکیک نموده و همسر یکی از کاندیداها مردم را آشکارا به اعتراض خیابانی دعوت میکرد. اردوکشی های خیابانی کاندیداها و عواملشان و عدم تمکینشان از قانون و رای اکثریت مردم در امور جاری کشور اخلال نموده و خسارات مادی و معنوی سنگینی به بار آورد. در حالی که اقدام به این گونه افعال از منظر قانون مجازات اسلامی جرم بوده و هر فعلی یا ترک فعلی که از منظر قانون جرم باشد مستوجب مجازات خواهد بود.

برخی از عناوین مجرمانه ارتکابی توسط فتنه گران و مجازات آنان
نخستین پیام فتنه انگیز، اولین بیانیه ی همسر یکی از سران فتنه بعد از انتخابات در اعتراض به نتایج شمارش انتخابات بود که در ظهر روز شنبه 23 خرداد 1388 صادر شد. آن بیانیه آغازگر آشوبها و اغتشاشات 8 ماهه ی تهران بود. برگزاری تجمعات بدون مجوز و غیر قانونی روزهای شنبه و یکشنبه و اوج آن بعد از ظهر روز دوشنبه (25/3/88) در خیابان آزادی به نوعی باج خواهی و تحت فشار قرار دادن نهادهای قانونی انتخابات کشور بود.
تبلیغ و ترغیب مردم به اردوکشی های خیابانی بر علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه اقلیت خود یکی از جرایمی بود که طبق ماده 500 قانون مجازات اسلامی باب تعزیرات و مجازاتهای بازدارنده مجازات حبس از سه ماه تا یکسال را دارد چرا که دیگر شعارها از حد اعتراض به یک انتخابات فراتر رفته بود و قلب نظام اسلامی را مورد نشانه قرار داده بود. دیری نپایید که به تدریج  شعارهایی از قبیل (انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است) به گوش میرسید.
سد معبر ها، آتش زدن اموال دولتی، حمله به یک مقر نظامی و تلاش برای خلع سلاح ماموران مستقر در آن که میتوانست به تلاشی برای مسلح شدن در برابر حاکمیت نظام تبدیل شود تنها بخشی از نتایج این اردو کشی ها بود. درست یک روز بعد از سخنرانی وحدت بخش رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی در خطبه های نماز جمعه تهران اوباش مسلح بار دیگر با وارد ساختن خسارت های سنگین به اماکن خصوصی و عمومی و به آتش کشیدن مسجد( لولاگر) در نزدیکی خیابان آزادی 10 تن از شهروندان را به ضرب گلوله کشته و بیش از صد نفر را زخمی کردند و این در حالی بود که جانشین نیروی انتظامی اعلام کرد که این نیرو به هیچ وجه از سلاح گرم استفاده نکرده است. پشتیبانی ، حمایت و راه اندازی این آشوبها  وسلب آرامش و امنیت آحاد مردم جامعه مصداق بارز افساد فی الارض  مقرر درماده 286 و ایضا محاربه موضوع ماده279 قانون مجازات اسلامی است
هفته ها و ماهها  می گذشت  وناوگان فتنه پیش می رفت و دریای اتحاد مردم را از هم می شکافت . اوج آشکار شدن چهره کریه فتنه گران در ایام سوگواری  های محرم بود .رقص و پایکوبی در روز عزای سیدالشهدا (ع) اهانتی بس بزرگ به مقدسات مردم با ایمان و انقلابی بود که از لحاظ قانونی و شرعی جرمی نابخشودنی می باشد . به استناد ماده 513 قانون مجازات اسلامی  باب تعزیرات و مجازاتهای بازدارنده اگر این اهانت مصداق سب النبی باشد، مرتکب آن محکوم به اعدام است.
اقدام نا میمون دیگر اصحاب فتنه اهانت به تمثال مبارک مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بود که طبق قانون به استناد ماده 514 قانون مجازات اسلامی کتاب پنجم جرم محسوب شده و مجازات حبس از شش ماه تا دو سال برای آن پیش بینی شده است.

مبانی قانونی حصر سران فتنه
به هر انگیزه و هدفی که باشد گه گاهی از سوی برخی افراد حصر سران فتنه غیر قانونی عنوان شده گاهی بنابه امیال و اغراض با موضعی حق به جانب عنوان میکنند که چرا رفع حصر یا محاکمه نمیشوند!؟
فرمایشات آیت الله صادق آملی لاریجانی، ریاست محترم قوه قضائیه پاسخ روشنی به این مباحث میتواند باشد. ایشان در نشست سران قوه قضائیه فرمودند :(( دستگاه قضا مقتدرتر از این است که از محاکمه سران فتنه خوفی داشته باشد کما اینکه با اقتدار، توانایی خویش رادر رسیدگی به پرونده هایی سنگین تر و پیچیده تر نشان داده است. هرگاه مصوبه ی شورای عالی امنیت ملی درباره حصر سران فتنه تغییر یابد، دستگاه قضایی آماده برگزاری دادگاه آنان است. )) ایشان افزودند :(( حصر سران فتنه مصوبه ی شورای عالی امنیت ملی بوده است و بر اساس مصالح نظام تصویب شده و کسانی که میگویند حصر غیر قانونی و خلاف قانون اساسی است، تنها نیمی از قانون اساسی را قبول دارند در حالی که باید همه ی قانون اساسی را دید و دانست که بر حسب اصل 176 قانون اساسی شورای امنیت ملی وظایفی دارد و ساز و کار مصوبات آن و اعتبار و حجیت آن نیز کاملا مشخص و روشن است. )) در این بیانات ایشان تصریح داشتند که حصر سران فتنه به موجب مصوبه ی قانونی شورایی صورت گرفته که اعضا و ارکان عالیترین نهادهای کشوری از جمله شخص رئیس جمهور به عنوان رئیس دولت و چند نفر از هیئت دولت از جمله وزیر کشور و وزیر اطلاعات، معاون برنامه ریزی رئیس جمهور و چند تن از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام عضو آن شورا میباشند. شورای عالی امنیت ملی در دولت یازدهم نیز مصوبه ی مذکور را با عدم تبدیل و تغییر به رسمیت شناخته است.
گرچه با گذشت زمان ابعاد فتنه بیشتر آشکار گشته، دخالت ها و توطئه های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در آن روشنتر شده است با این همه سران فتنه همچنان به خطاهای فاحش خود اصرار ورزیده از اظهار توبه و ندامت خودداری کردند. .
در آخر ستوده میدانیم مناجات رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) با حضرت ولی عصر(ارواحنا فداه) در خطبه نماز جمعه تهران مورخه 29/3/88 را زمزمه کنیم :(( سید ما، مولای ما، دعا کن برای ما. صاحب ما تویی، صاحب این کشور توی، صاحب این انقلاب تویی، پشتیبان ما شما هستی...، ما این راه را ادامه خواهیم داد با قدرت هم ادامه خواهیم داد در این راه مارا با دعای خود، با حمایت خود، با توجه خود پشتیبانی بفرما. ))
آری ما این راه را ادامه خواهیم داد و با قدرت هم ادامه خواهیم داد و این پیامی است برای تمامی کسانی که میپندارند در مقابل تاییدات الهی، پشتیبانی حضرت ولیعصر (عج)،رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی وعلل الخصوص اراده پولادین ملت ولایی وانقلابی میتوانند قد علم کنند . آنها باید بدانند :
قطره دریاست اگر با دریاست
[Forwarded from میثم محمدی]
در اخر منابع نوسته شود 
کتاب نقشه ی نقش بر اب ، گرد اورنده: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت ایت الله العظمی خامنه ای ( مد ظله العالی)

کتاب محشای قانون مجازات اسلامی ، نویسنده : دکتر ایرج گلدوزیان

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
ورنه او قطره و دریا، دریاست
منبع:کتاب نقش برآب گردآورنده:دفترحفظ وآثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای 
منبع:کتاب محشای قانون مجازات اسلامی،نوبیسنده:ایرج گلدوزیان
منبع:قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

شبکه های اجتماعی :

نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =
 


ثبت نام در خبرنامه

یادداشت ها