اوقات شرعیجدول لیگ برتر ایران

وضعیت آب و هوا


کاریکاتور


گزارشات

پر بحث ترین ها

۲ اشتباه بزرگ در ثبت قرارداد بازیکنان خارجی داریم(18 - اردیبهشت - 1396)
مدیرعامل جدید باشگاه گسترش فولاد تبریز گفت: یکی از اشتباهات باشگاه‌های ما این است که با بازیکنان خارجی قرارداد دلاری می‌بندند. درخواست ما از سازمان لیگ این است که ثبت قرارداد دلاری را در ایران متوقف کنند.

به گزارش تبریز جوان به نقل از فارس ،  هوشنگ نصیرزاده عصر امروز در مراسم معارفه خود ضمن قدردانی از کارکنان باشگاه گسترش فولاد اظهار کرد: یک تشکر ویژه از آقای سمندر می‌کنم که هم انسان و هم مدیر خوبی است. سابقه‌ای که آقای سمندر از خود به‌جای گذاشت کار را برای نفرات بعدی سخت کرد چرا که این مجموعه را خیلی خوب تحویل دادند.

وی افزود: نظر شخصی من این است که باید از نیروهای بومی استفاده شود و اعتقادی به این ندارم که افرادی از بیرون تبریز برای مدیریت وارد باشگاه شوند. این توانمندی در تمام حوزه‌ها برای اداره باشگاه در مردم تبریز و اهالی ورزش و فوتبال این شهر وجود دارد. از تمامی عزیزانی که در باشگاه حضور دارند استفاده بهینه می‌کنیم و اگر قرار باشد اتفاقی بیافتد قطعاً از نیروهای بومی استفاده خواهیم کرد، نیروهایی که می‌توانند برای ما یک سرمایه قویدر باشگاه باشند.

مدیرعامل جدید باشگاه گسترش فولاد در مورد اهداف این باشگاه نیز تصریح کرد: این باشگاه بر اساس استراتژی‌هایی که تعیین شده، باید در حوزه بومی بیشتر سرمایه‌گذاری کند. از جمله اهداف ما نیز تشکیل تیمی یکدست است تا بتواند در مسابقات موفقیت بیشتری کسب کند.

مدیرعامل اجرا کنندۀ تصمیمات هیئت‌مدیره است

  وی افزود: همان‌طور که می‌دانید مدیرعامل به‌تنهایی تصمیم‌گیرنده نیست. شیوه درست این است که هیئت‌مدیره تصمیم‌گیری کرده و مدیرعامل اجرا کند. هر رفتار و یا تصمیمی هم که مدیرعامل می‌گیرد باید ناشی از مصوبه‌های قبلی هیئت‌مدیره باشد. اگرچه ممکن است برخی اوقات مدیرعامل به‌عنوان پاسخگو نیز تلقی شده و به سؤالات افکار عمومی و رسانه‌ها پاسخ دهد ولی صحبت‌های او باید ماحصل تصمیماتی باشد که هیئت‌مدیره باشگاه به‌عنوان خرد جمعی می‌گیرد.

نصیرزاده در مورد حضور در باشگاه گسترش فولاد نیز گفت: من از قبل هم با باشگاه گسترش فولاد در ارتباط بودم و حتی قراردادهای فصل قبل این باشگاه را تنظیم کردم. درواقع همکاری من با این باشگاه به گذشته هم بازمی‌گردد و من با برخی از مدیران باشگاه‌ها نیز به‌عنوان مشاور همکاری داشته‌ام. من تجربه باشگاه‌داری را برای هفت سال حضور در هیئت‌مدیره باشگاه نفت داشتم که کمتر کسی از آن با خبر است. چیزی که بیشتر از من نمود پیدا کرده در حوزه قوانین و داوری است ولی روی‌هم‌رفته، علاقه و تخصص من که در آن مورد تدریس هم می‌کنم، بیشتر ساختار باشگاه‌ها است.

گسترش فولاد به عنوان باشگاهی حرفه‌ای پذیرفته شده است

وی در مورد ساختار باشگاه گسترش فولاد نیز گفت: این باشگاه ساختار خیلی خوبی دارد و بر همین اساس کنفدراسیون فوتبال آسیا، گسترش فولاد را به‌عنوان تشکیلاتی که یک باشگاه حرفه‌ای است پذیرفته و حتی برخی باشگاه‌ها که در استان‌های دیگر قدمت بیشتری نسبت به این باشگاه دارند هنوز به‌عنوان باشگاه حرفه‌ای پذیرفته‌نشده‌اند. گسترش فولاد به‌عنوان باشگاهی حرفه‌ای که امکانات سخت‌افزاری خوبی دارد و فعالیت‌های مالی آن نیز بسیار مطلوب است به AFC گزارش می‌دهد و هیچ‌گاه هم اقدام به سندسازی نکرده است. در ماه آینده نیز دو نفر از کارشناسان AFC برای کنترل و راستی آزمایی اسنادی که ارائه‌شده به باشگاه مراجعه خواهند کرد.

نصیر زاده افزود: گسترش فولاد تشکیلات منسجم و خوبی دارد که معنی آن در اختیار داشتن نیروی انسانی خیلی زیاد نیست و با حداقل نیروی انسانی می‌توان این کار را کرد. امکانات سخت‌افزاری که در این باشگاه وجود دارد قدرت مانور بیشتری به ما می‌دهد. زمان زیادی از عمر گسترش فولاد نمی‌گذرد و ما در شهریورماه، دهمین سال تأسیس این باشگاه را پشت سر خواهیم گذاشت. گسترش فولاد در این 10 سال موفقیت‌هایی خوبی کسب کرده و از لیگ یک به لیگ برتر آمده و روی پای خودش ایستاده است. در لیگ برتر ما، قهرمانی‌ها و موفقیت‌ها بیشتر مربوط به تیم‌هایی است که قدمت بیشتری داشته‌اند اما هدف‌گذاری گسترش فولاد این بوده که در 2-3 سال اول، پشت سر این تیم‌ها حرکت کنند.

در فوتبال تبریز 4 برادر هستیم

"یکی از دلایلی که باعث شد استقلال خوزستان در دوره قبلی لیگ برتر به قهرمانی برسد، یکدست بودن این تیم بود." نصیر زاده با بیان این نکته گفت: یکدست بودن تیم در نتیجه‌گیری آن تأثیر خیلی زیادی دارد. شهر تبریز مرکز افکار اقتصادی در کشور است و در حوزه ورزش هم شاهد چنین اتفاقی هستیم. ما در فوتبال تبریز 4 برادر هستیم که فقط سال تولد ما فرق می‌کند. تیم‌های تراکتورسازی، گسترش فولاد، شهرداری و ماشین‌سازی 4 برادر در فوتبال تبریز هستند که هماهنگی بین این تیم‌ها باعث می‌شود که به شکل منسجم، موفقیت‌های زیادی کسب کنند.

در جلسه هیئت‌مدیره در مورد انتخاب سرمربی بحث می‌کنیم

وی در مورد انتخاب سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد نیز گفت: پس‌ازاین جلسه، یک جلسه دیگر با هیئت‌مدیره باشگاه برگزار خواهیم کرد که در آن در مورد انتخاب مربی بحث خواهیم کرد. برخی گمانه‌زنی‌ها هم در رسانه‌ها هست اما هنوز قطعی نشده است. امیدوارم همکاری خوب و نزدیکی با رسانه‌ها داشته باشیم. به عقیده من، نیروهای بیرون، نیروهای داخل را کنترل می‌کنند یعنی افرادی که بیرون هستند موردی را می‌بینند و منتقل می‌کنند اما وقتی در مورد کسی قضاوت می‌کنیم باید بدانیم که چگونه قضاوتی می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد افزود: در دوره‌های مدیریت فوتبال می‌گویند که تیم اصلی، سمبل یک باشگاه است. وقتی این تیم پیروز شود، می‌گویند چه باشگاه خوبی است و وقتی ببازیم و بهترین امکانات را داشته باشیم می‌گویند ضعیف است. این مشکلی است که وجود دارد و بیشتر انرژی باید صرف بستن یک تیم خوب و قوی شود که این مسئله هم سعه‌صدر می‌خواهد. چراکه برخی اوقات حتی تا نیم فصل هم وضعیت مشخص نمی‌شود. همین گسترش فولاد که الان شرایط خوبی دارد، تا نیم فصل حتی به رده‌های پایین جدول هم رسیده بود ولی بعد از مدتی توانست خودش را نشان دهد.

در فوتبال ایران باید هزینه‌ها را مدیریت کرد

وی در مورد برنامه‌های خود برای درآمدزایی در گسترش فولاد گفت: در فوتبال 4 راه برای درآمدزایی وجود دارد. بلیت‌فروشی، اسپانسرینگ، حق پخش تلویزیونی و فروش محصولات 4 زمینه برای درآمدزایی در باشگاه‌داری روز دنیا هستند. برخی اوقات در ایران برای تشویق هواداران، بلیت بازی‌ها به صورت رایگان در اختیار هواداران قرار می‌گیرد. در حوزه اسپانسرینگ، گسترش فولاد اسپانسر دارد و شرکت هواپیمایی آتا از این شرکت حمایت می‌کند. در بحث پخش تلویزیونی هم برخی از شهرستان‌ها برای پخش زنده بازی‌ها از باشگاه‌ها پول می‌خواهند یعنی کاملاً برعکس است. در مورد فروش محصولات هم در سطح همین شهر تبریز، فروشگاه‌هایی وجود دارند که لباس و برند منچستریونایتد را می‌فروشند و این روش هم نمی‌تواند موجب درآمدزایی برای باشگاه باشد.

نصیر زاده در ادامه افزود: تمام تیم‌هایی که شما شب‌های بازی آنها را می‌بینید و بازیکنان بزرگی هم در آنها بازی می‌کنند، بلیت‌فروشی دارند، 64 درصد از بودجه آنها از طریق حق پخش تلویزیونی تأمین می‌شود اما ما نه بلیت‌فروشی مناسب داریم، نه می‌توانیم محصولاتمان را بفروشیم، نه حق پخش تلویزیونی داریم و نه اسپانسر ما شرکت هواپیمایی امارات است. بنابراین در باشگاه‌های ایران باید هزینه‌ها مدیریت شود. در بهترین حالت ممکن است سامانه‌ای از شما حمایت کند که آن هم باشگاهی را حمایت می‌کند که بیشترین پخش زنده را داشته باشد.

15 بازیکن با گسترش فولاد قرارداد دارند/ 75 درصد پرداختی داشته‌ایم

وی در مورد وضعیت بازیکنان این تیم برای سال آینده گفت: 15 بازیکن گسترش فولاد برای فصل بعد با این تیم قرارداد دارند و بازیکنان تاکنون بیشتر از 50 درصد از قراردادهایشان را دریافت کرده‌اند. طبق قانون هم بازیکنانی که با یک باشگاه قرارداد دارند تا فصل آینده باید صبر کنند. وقتی برخی از بازیکنان خوب بازی می‌کنند و چهره می‌شوند، دوست دارند به تیم‌هایی بروند که دیدارهای آن پخش زنده می‌شوند و اعتراضاتی که الان وجود دارد به خاطر همین مسئله است.

نصیر زاده افزود: بنده خبردارم که برخی باشگاه‌ها 30 درصد پرداختی داشته‌اند. برخی‌ها هم در دیگر جا ها برای اینکه بتوانند از باشگاه‌ها جدا شوند، حساب‌های خود را می‌بندند تا باشگاه نتواند پولی واریز کند اما با درایت مدیران قبلی، بازیکنان گسترش فولاد بیش از 50 درصد را دریافت کرده‌اند و مابقی آن مربوط به کسر جرائم و ... است. برای مثال ما به بازیکن می‌گوییم 400 میلیون تومان می‌دهیم به‌شرطی که تیم، ششم شود در غیر این صورت، از قراردادت کسر می‌شود و بازیکن هم این قرارداد را قبول کرده و امضا می‌کند. بازیکنی که اردو را هم ترک می‌کند از قراردادشکسرمی شود. اینکه برخی از بازیکنان می‌گویند 53 درصد دریافتی داشته‌ایم به‌صورت ناخالص است و شاید اگر جریمه‌ها را هم حساب کنیم، 75 درصد پرداختی داشته‌ایم.

هدف‌گذاری گسترش فولاد، حضور در رده ششم است

مدیرعامل جدید باشگاه گسترش فولاد هدف‌گذاری این باشگاه را برای فصل آتی نیز گفت: انگین فیرات، سرمربی سابق سایپا وقتی ایران را ترک می‌کرد گفت " ایران کشور جالبی است. همه به دنبال اول شدن هستند، هیچ تیمی برای رده دوم یا سوم نمی‌جنگد." گاهی اوقات باشگاه هزینه‌هایی را متحمل می‌شود و بازیکنانی را به خدمت می‌گیرد که می‌توانند رده‌های بالای جدول را به خود اختصاص بدهند اما گسترش فولاد یک باشگاه خصوصی است و به خاطر علاقه، از جیب شخصی هزینه می‌شود به همین دلیل نمی‌شود بازیکنی را جذب کرد که رده‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دهد. هدف‌گذاری گسترش فولاد در فصل گذشته حضور در رده ششم بود که در رده هشتم قرار گرفتیم. البته عملکرد این تیم قابل‌قبول و مطلوب بود. امسال نیز برای حضور در رده ششم وارد رقابت‌های لیگ برتر خواهیم شد.

وی افزود: برخی تیم‌ها به خاطر قدمت و سابقه‌شان، هوادارانی دارند که فشار زیادی وارد می‌کنند و می‌توانند خیلی از بازی‌ها را ببرند ولی ما از پشتوانه کمتری برخوردار هستیم. البته استراتژی‌هایی در باشگاه وجود دارد که بتوانیم تعداد هواداران را افزایش دهیم.

در ثبت قرارداد بازیکنان خارجی 2 اشتباه بزرگ داریم

نصیرزاده با اشاره به تجربیات خود در مورد ثبت قرارداد با بازیکنان نیز تصریح کرد: یکی از اشتباهات باشگاه‌های ما این است که با بازیکنان خارجی قرارداد دلاری می‌بندند. درخواست ما از سازمان لیگ این است که ثبت قرارداد دلاری را در ایران متوقف کنند. وقتی بازیکنی به فوتبال ایران می‌آید با واحد پولی ما قرارداد ببندد و به ریال پول بگیرد. بازیکن باید درگیر نوسانات ارزی باشد نه باشگاه. یکی دیگر از اشتباهات باشگاه‌هایی که بازیکن خارجی جذب می‌کنند این است که محل حل اختلاف را فیفا اعلام می‌کنند و این موضوع باعث می‌شود که باشگاه‌های ما دچار مشکل شوند.

وی در ادامه افزود: ما نباید اجازه شکایت کردن به تشکیلاتی غیر از فدراسیون فوتبال را بدهیم. باشگاه مثل تنه درخت است و بازیکن مثل برگ درخت، فدراسیون فوتبال هم باید بیشتر مواظب تنه درخت باشد تا برگ آن و قراردادها بیشتر با نظر باشگاه‌ها ثبت شود. الان به دلیل رقابتی که در باشگاه‌ها وجود دارد قراردادها را بر اساس خواسته بازیکن می‌بندند اما بعد از مدت کوتاهی، دعواها شروع می‌شود. قراردادهایی که در آینده خواهیم بست به گونه‌ای خواهد بود که منافع باشگاه را تضمین کند.

گسترش دادن فعالیت‌ها بدون درآمد‌زایی، منجر به افزایش هزینه می‌شود

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد در خصوص تیم‌داری گسترش فولاد در سایر رشته‌های ورزشی نیز گفت: هر چه ما گسترده‌تر فعالیت کنیم و درآمدزایی نداشته باشیم در واقع هزینه‌های خود را افزایش داده‌ایم. ولی حضور افرادی که یادگار جبهه و جنگ هستند و در تیم والیبال نشسته گسترش فولاد فعالیت می‌کنند یکی از حرکت‌های خوب این باشگاه است. یعنی یکی از افتخارات باشگاه، استفاده از نیروهایی است که در خدمت جبهه و جنگ بوده‌اند.

وی افزود: در تیم‌های پایه و مدرسه فوتبال هم هدف‌گذاری داریم. باشگاه باید خزانه داشته باشد. مردم تبریز از نظر مسائل ژنتیکی و قابلیت‌های جسمانی می‌توانند به خوبی گسترش فولاد را در آینده تغذیه کنند. فکر می‌کنم در مقطع فعلی اگر تحولی رخ دهد، می‌توانیم رشته‌هایی غیر از فوتبال و والیبال را که قبلاً وجود داشته‌اند فعال کنیم.

گسترش فولاد نیازی به تبلیغات توسط یک باشگاه فوتبال ندارد

نصیر زاده در پاسخ به این سؤال که آیا تیم ‌داری گسترش فولاد برای تبلیغ شرکت گسترش فولاد است یا نه گفت: گسترش فولاد یک مجموعه است که نیاز به تبلیغ ندارد. گسترش فولاد کالاهای مصرفی در بازار و سوپرمارکت‌ها ارائه نمی‌کند که نیازمند تبلیغات محصولات خود با یک باشگاه باشد. درواقع باشگاه متصل به شرکت گسترش فولاد است نه اینکه شرکت به باشگاه وابسته باشد.

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد در پایان گفت: اینکه دوست داریم از میانه جدول بالاتر برویم ایده آل و خوب است. اما وقتی به اندازه ای هزینه می کنیم که می‌گوییم اگر معدل ما 15 شود خوب است، به دنبال معدل 20 بودن ایده آل است.


شبکه های اجتماعی :

نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =
 


ثبت نام در خبرنامه

یادداشت ها